924/218Bredgade
Dansk fiskeformet hovedvandsæg af sølv. Mester Johan Haberkiel, Aabenraa 1756-1802. Vægt 60 g. L. 9 cm.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK -
924/238Bredgade
Et par store kongelige kander af sølv. A. Michelsen, København 1885. H. 51 cm. Proveniens; Prins Valdemar. (2)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/243Bredgade
Sjælden kaukasisk vin-drikkekar af sølv med niello-arbejde. Georgien, 18. årh. Vægt 274 g. L. 34,5 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/244Bredgade
Nordamerikansk service af sølv, bestående af 11 dele. Samuel Kirk & Son, Baltimore 1886-1921. H. 14-15,5 cm. (11)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK