924/147Bredgade
Joseph Williamson, London: Engelsk lygteur i kasse af ibenholt og sortmalet træ. . England, 17. årh.s slutning. H. 40. B. 26,5. D. 18.
Vurdering :
20.000 DKK -
924/165Bredgade
Tysk rokoko bordur med repetion. 18. årh.s midte. H. 60. B. 34. D. 16.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK -
924/201Bredgade
GRAVELL & TOLKIEN: George III lygteur i kasse af mahogni. Sign. 'GRAVELL & TOLKIEN, LONDON, 3012'. England, 18. årh.s slutning. H. 55. B. 37. D. 22.
Vurdering :
20.000 DKK -
924/205Bredgade
"Lettre D’Amour”: Fransk empire kaminur af forgyldt bronze efter model af François-Louis Savart (1780-1828). Paris, c. 1810. H. 52. B. 43. D. 17.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/224Lyngby
Usædvanligt stort fransk senempire kaminur af forgyldt bronze. Urhus med Apostlen Andreas. Ca. 1820. H. 85. B. 68. D. 31.
Vurdering :
40.000 DKK