Ældre malerier
2 emner
sælges
i Lyngby
924/125Lyngby
Kinesisk skole, 19. årh.'s midte: Tre unge piger i en have. Usigneret. Olie på lærred. 45 x 60.
Vurdering :
20.000 DKK -
924/126Lyngby
Kinesisk skole, 19. årh.: Faktorierne i Canton og Whampoa Indsejling. Usigneret. Olie på lærred. 24 x 32. (2).
Vurdering :
30.000–40.000 DKK