Ældre grafik & tegninger
2 emner
sælges
i Aarhus
2450/9598Aarhus
Holger Roed: Gadeparti med folkeliv. Sign. H. Roed. Akvarel på papir. Lysmål 21 x 29.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/9599Aarhus
Martinus Rørbye: Landskab med en mand, der tager et hvil ved en sø. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 20 x 25.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: