922/299
Minjung Kim: "Out of Space II". Sign. Kim 2001 samt med monogram. Mixed media på papir monteret på lærred. 25 x 16.5 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
922/298
Minjung Kim: "Of the Moon". Sign. Kim 2000 samt med monogram. Mixed media på papir monteret på lærred. 21 x 33.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
922/293
Pinot Gallizio: "Trop tard", 1961. Sign. på bagsiden Pinot 61. Olie på lærred. 55 x 46.
Vurdering :
50.000 DKK Hammerslag:
75.000 DKK -
922/284
Michael Kvium: Motorcykelbillede. Sign. på bagsiden Kvium 83. Olie på lærred. 130 x 162. Uindrammet.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Ikke solgt
922/283
John Kørner: "Teater", 2000. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
90.000 DKK -
922/282
Jeppe Hein: "Frequency Watercolours (D) #6". Sign. på bagsiden Jeppe Hein 2013; titel på label. Akvarel på papir. Bladstørrelse 74 x 74.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
922/281
Jeppe Hein: "Frequency Watercolours (D) #5". Sign. på bagsiden Jeppe Hein 2013; titel på label. Akvarel på papir. Bladstørrelse 75 x 75.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
922/280
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 1993. Olie på lærred. 65 x 254.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK Ikke solgt
922/279
Lars Nørgård: "Buzzing". Sign. på bagsiden Lars Nørgård 2020 med titel. Akryl, crackle paste og olie på lærred. 170 x 150.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK -
922/278
John Kørner: "Shopping at the Creek". Sign. på bagsiden Kørner 2020 med titel. Akryl på lærred. 150 x 180. Uindrammet.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Hammerslag:
90.000 DKK -
922/277
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
922/276
Christoph Ruckhäberle: "Nachtstück", 2005. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Ikke solgt
922/275
Michael Kvium: Uden titel, 2000. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
75.000–100.000 DKK Hammerslag:
75.000 DKK -
922/274
Lars Nørgård: ”North of Reality”. Sign. på bagsiden Lars Nørgård 2019. Akryl og olie på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK -
922/273
HuskMitNavn: Uden titel. Sign. og dateret HuskMitNavn 08. Akryl på lærred. 120 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
922/272
Tal R: Uden titel, 2001. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 90.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Hammerslag:
80.000 DKK -
922/271
Thierry Feuz: "Technicolor Stratus jaune-orange", 2005. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 111 x 70 x 12. Uindrammet.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Ikke solgt
922/270
Michael Kvium: "Tilbageblik", 2019. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
200.000 DKK Hammerslag:
270.000 DKK -
922/267
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Ikke solgt
922/265
Kasper Eistrup: "Ancient Celebration". Sign. på bagsiden monogram 2020. Olie, oil stick, blyant og mixed media på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
200.000 DKK Hammerslag:
190.000 DKK -
922/264
Cathrine Raben Davidsen: "Earthling", 2019. Sign. CRD; sign. med titel og datering på bagsiden. Kul på papir. Bladstørrelse 65 x 50.
Vurdering :
40.000 DKK Ikke solgt
922/262
Farshad Farzankia: Uden titel, 2017-2018. Sign. og dateret på bagsiden. Mixed media på lærred. 195 x 145. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK Hammerslag:
90.000 DKK -
922/261
Monica Kim Garza: "Prada Club House". Sign. MKG 17, delvist på kanten af lærredet. Akryl på lærred. 120 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
922/260
Erik A. Frandsen: Uden titel fra serien "Stålblomster". Sign. på bagsiden. Indgravering på plade i rustfri stål. 175 x 115 x 3. Uindrammet.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Hammerslag:
125.000 DKK -
922/259
Søren Sejr: "Comp. Blue / Red line". Sign. på blændrammen Søren Sejr 2018-19. Olie på lærred. 128 x 88.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Ikke solgt