Fotos /
Samtids fotokunst
3 hammerslag
922/269
Superflex: ”Supercopy/Lacoste/Light Blue (Blackout)”, 2002-2007. Sign. C-print med applikation i akryl. 102,5 x 96,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
922/268
Olafur Eliasson: "Icelandserie", 2004. Sign. på certifikat. 1/1. Unikt foto i farver. Bladstørrelse 60 x 90.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
922/266
Olafur Eliasson: "Children", 1995. Sign. og dateret på bagsiden. C-print. Lysmål 30 x 20. (3)
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK