922/264Lyngby
Cathrine Raben Davidsen: "Earthling", 2019. Sign. med titel og datering på bagsiden. Kul på papir. Bladstørrelse 65 x 50.
Vurdering :
40.000 DKK -
922/265Lyngby
Kasper Eistrup: "Ancient Celebration". Sign. på bagsiden monogram 2020. Olie, oil stick, blyant og mixed media på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
200.000 DKK -
922/267Lyngby
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
922/270Lyngby
Michael Kvium: "Tilbageblik", 2019. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
200.000 DKK -
922/271Lyngby
Thierry Feuz: "Techicolor Stratus jaune-orange", 2005. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 111 x 70 x 12. Uindrammet.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
922/272Lyngby
Tal R: Uden titel, 2001. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 90.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
922/273Lyngby
HuskMitNavn: Uden titel. Sign. og dateret HuskMitNavn 08. Akryl på lærred. 120 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK -
922/274Lyngby
Lars Nørgård: ”North of Reality”. Sign. på bagsiden Lars Nørgård 2019. Akryl og olie på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
922/275Lyngby
Michael Kvium: Uden titel, 2000. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
75.000–100.000 DKK -
922/276Lyngby
Christoph Ruckhäberle: "Nachtstück", 2005. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
922/277Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/278Lyngby
John Kørner: "Shopping at the Creek". Sign. på bagsiden Kørner 2020 med titel. Akryl på lærred. 150 x 180. Uindrammet.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK -
922/279Lyngby
Lars Nørgård: "Buzzing". Sign. på bagsiden Lars Nørgård 2020 med titel. Akryl, crackle paste og olie på lærred. 170 x 150.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
922/280Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 1993. Olie på lærred. 65 x 254.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
922/281Lyngby
Jeppe Hein: "Frequency Watercolours (D) #5". Sign. på bagsiden Jeppe Hein 2013; titel på label. Akvarel på papir. Bladstørrelse 75 x 75.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/282Lyngby
Jeppe Hein: "Frequency Watercolours (D) #6". Sign. på bagsiden Jeppe Hein 2013; titel på label. Akvarel på papir. Bladstørrelse 74 x 74.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/283Lyngby
John Kørner: "Teater", 2000. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK -
922/284Lyngby
Michael Kvium: Motorcykelbillede. Sign. på bagsiden Kvium 83. Olie på lærred. 130 x 162. Uindrammet.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK -
922/285Lyngby
Mehmed Melih Devrim Nejad: Uden titel. Sign. Nejad 63; sign. og dateret Paris 10/63 på bagsiden. Olie på lærred. 46 x 55.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
922/286Lyngby
Mehmed Melih Devrim Nejad: "Crepuscule a Kumkapı Marmara Istanbule". Sign. Nejad 8-76; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 40 x 40.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/287Lyngby
Mehmed Melih Devrim Nejad: "Lumière de Saragossa", 1973. Sign. Nejad samt sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 35 x 63.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
922/288Lyngby
Mehmed Melih Devrim Nejad: Uden titel. Sign. Nejad 12-74. Olie på lærred monteret på pap. 18 x 34.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
922/289Lyngby
Mehmed Melih Devrim Nejad: Uden titel. Sign. Nejad 73; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 28 x 54.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
922/290Lyngby
Mehmed Melih Devrim Nejad: "Lost Horizon", 1974. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på maleplade. 31 x 41.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
922/291Lyngby
Pinot Gallizio: "Frigørelse/Libération", 1961. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 46.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
922/292Lyngby
Arthur Köpcke: "Nachmittag eines Fauns". 1959. Sign. på bagsiden A. Köpcke oktober 59. Olie på lærred. 69 x 100.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK -
922/293Lyngby
Pinot Gallizio: "Trop tard", 1961. Sign. på bagsiden Pinot 61. Olie på lærred. 55 x 46.
Vurdering :
50.000 DKK -
922/294Lyngby
Vurdering :
60.000–80.000 DKK -
922/295Lyngby
Raimund Girke: Uden titel, 1974. Sign. på blændrammen Girke 74. Akryl på lærred. 200 x 180.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
922/296Lyngby
Jerry Zeniuk: "No 41", 1974. Usign. Mixed media på lærred monteret på plade. 160 x 152. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
922/297Lyngby
Marc Devade: Uden titel, 1976. Sign. på blændrammen Marc Devade 1976. Olie på to-delt lærred. Samlet 200 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK -
922/298Lyngby
Minjung Kim: "Of the Moon". Sign. Kim 2000 samt med monogram. Mixed media på papir monteret på lærred. 21 x 33.
Vurdering :
20.000 DKK -
922/299Lyngby
Minjung Kim: "Out of Space II". Sign. Kim 2001 samt med monogram. Mixed media på papir monteret på lærred. 25 x 16.5 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
922/300Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/301Lyngby
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
922/302Lyngby
A. R. Penck: "Temptation". Sign. A. R. Penck. Olie på lærred. 30 x 40.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK -
922/303Lyngby
A. R. Penck: "Zwischen den Welten", 1998. Sign. A.R. Penck. Akryl på lærred. 70 x 90.
Vurdering :
300.000–350.000 DKK -
922/304Lyngby
Meret Oppenheim: "Fenêtre-Onyx". Sign. M.O, XII 70; sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 24,5 x 42.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK -
922/305Lyngby
Per Kirkeby: Uden titel, Læsø 2000. Betegnet på bagsiden "Til Absalon fra Vibeke og Per, malet af Per Læsø 2000". Olie på lærred. 60 x 30.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK -
922/306Lyngby
Per Kirkeby: "Efter stormen I", 1985. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200.
Vurdering :
1.200.000–1.500.000 DKK -
922/307Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/310Lyngby
Jean Dewasne: "Midi - Soleil". Sign. på bagsiden J. Dewasne. Lakmaling på plade. 97 × 130.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK -
922/311Lyngby
Richard Mortensen: "Bleu, vert, jaune et rouge" (Blå, grøn, gul, rød). Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 75 x 105.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK -
922/313Lyngby
Richard Mortensen: "Fium 'Orbo. 21 dåbsattester nr. 17", Ajaccio 1962. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK -
922/314Lyngby
Jean Dewasne: "Arcadie". Sign. på bagsiden J. Dewasne. Lakmaling på plade. 97 x 130.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK -
922/315Lyngby
Jean Dewasne: "Europe Clash". Sign. på bagsiden J. Dewasne. Lakmaling på plade. 97 x 130.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK -
922/316Lyngby
Gina Pellón: "Miroir Astral", Paris. Sign. Gina Pellón. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
40.000 DKK -
922/317Lyngby
Pierre Wemaëre: "Le Rouge domine". Sign. P. Wemaëre samt sign. på bagsiden P. Wemaëre 69. Olie på lærred. 54 x 45.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
922/318Lyngby
Genaro de Carvalho: Villa da Mata, Salvador, Bahia. Sign. Genaro. Vægtæppe. 154 x 131.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/319Lyngby
Maja Lisa Engelhardt: "La Porte", Paris 1987. Sign. M.L.E-J. 87 samt sign på bagsiden. Olie på lærred. 142 x 110.
Vurdering :
50.000 DKK -
922/320Lyngby
Per Kirkeby: Uden titel, 1978. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 49.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK -
922/323Lyngby
Henri Hayden: "Nature morte à la panetière", april 1921. Sign. Hayden; sign. på bagsiden Hayden IV-1921. Olie på lærred. 33 x 46.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK -
922/324Lyngby
Erró (Gudmundur Gudmundsson): "La réponse au Singe", Paris 1959. Sign. Erro 59. Olie på lærred. 50 x 61.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
922/325Lyngby
Huguette Arthur Bertrand: "Rouge couchant". Sign. Hug. A. Bertrand 1963; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 73 x 92.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/331Lyngby
Hans Voigt Steffensen: "Ballerina", 2021. Sign. Voigt Steffensen. Olie på lærred. 150 x 140.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
922/332Lyngby
Wilhelm Freddie: "Paris' dom". Sign. Freddie 86 samt sign. på bagsiden Wilhelm Freddie med titel og årstal. Olie på lærred. 116 x 147.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK -
922/336Lyngby
Louis Marcussen (Ovartaci): "Lilly" og "Doris", recto et verso og "Ramses II". Én sign. Gouache på ugrunderet lærred. 168 x 30,5 og 180 x 30,5. (2)
Vurdering :
200.000–250.000 DKK -
922/337Lyngby
Kurt Trampedach: Siddende selvportræt, 1968. Sign. KT; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 75.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
922/340Lyngby
Preben Hornung: "Atelierbillede", juni 1971. Sign. monogram; med titel sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 112 x 79.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
922/341Lyngby
Preben Hornung: Jernbanebillede. Sign. monogram 56 samt sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 112 x 79.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
922/344Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Skibe og mastekraner. Sign. monogram 30. Olie på lærred. 66 x 75.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK