922/23Lyngby
William Scharff: "Grisefold". Sign. William Scharff. Olie på lærred. 90 x 160.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK -
922/24Lyngby
William Scharff: Tre siddende kvinder. Sign. William Scharff 1929. Olie på lærred. 100 x 150.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
922/25Lyngby
William Scharff: Rytter. Sign. W. Scharff 1921. Olie på plade. 145 x 145.
Vurdering :
30.000 DKK -
922/26Lyngby
William Scharff: Landskab. Sign. William Scharff 1934. Olie på lærred. 112 x 150.
Vurdering :
30.000 DKK