2435/968
Poul S. Nielsen: Parti fra Paris med Pont Neuf. Sign. monogram. Olie på lærred. 37 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2435/870Aarhus
Jan Christensen: Uden titel, 2024. Sign. monogram; Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2435/871Aarhus
Franz Sedivy II: Forlæg til spillekort. Sign. F. S. Blyant, tusch og akvarel på papir. Lysmål 10/14 x 16. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/874Aarhus
Wilhelm Wils: Bybillede. Sign. Wills, 15. Olie på lærred. 44 x 63.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2435/882Aarhus
Ib Eisner: "Hubertus før starten ved Peter Lieps hus". Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 41 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/888Aarhus
Mogens Gissel: Uden titel, 1996. Sign. M.G. med datering. Olie på krydsfinér. 28 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/921Aarhus
Svend Engelund: “Udsigt fra kirketårnet i Vraa”. Sign. S. E. 36. Olie på plade. 60 x 66.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/922Aarhus
Frank Hammershøj: "Arktisk sang". 2002. Sign. FH; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 61.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: