2442/7134Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Krucifix. Sign. SHM 1987, 1/5. Bronze. H. 38.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7135Lyngby
Hans J. Wegner: "PP 208". Armstol af mahogni. Betrukket med sort skind.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7136Lyngby
Grete Jalk: Øreklapstol med ben af mahogni. Betrukket med grøn uld. Udført hos snedkermester Jacob Kjær.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/7137Glostrup
Hans J. Wegner: "PP 208". Sæt på seks armstole af mahogni. Betrukket med sort skind. (6)
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2442/7138Glostrup
Børge Mogensen: Ni "Windsor" armstole af bøg. Udført for FDB. (9)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/7139Glostrup
Børge Mogensen: "Medestolen". Et par lænestole og skamler af eg. Betrukket med ternet uld. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7140Lyngby
Kaare Klint: "Kip-lampe". Sæt på fire væg/bordlamper med stel af messing med greb af vinyl. H. ca. 41. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7141Lyngby
Esben Klint: Sæt på fire bordlamper af messing. Plisseret skærm af akryl. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/7142Lyngby
Esben Klint: Sæt på tre bordlamper af messing. Plisseret skærm af akryl. (3)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/7143Glostrup
Hans J. Wegner: "PP 208". Sæt på fem armstole af mahogni. Betrukket med sort skind. (5)
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2442/7144Lyngby
Hans J. Wegner: "PP 35". Bakkebord med foldestel af ask. Udført og mærket hos PP Møbler. H. 49. Diam. 54/60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/7145Lyngby
Hans J. Wegner: Sofabord af ask med løs, vendbar og massiv top.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7146Lyngby
William Scharff: Skovparti. Sign. William Scharff 1937. Olie på lærred. 161 x 202.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Næste bud:
2442/7147Lyngby
Hane og høne, figurer af grønpatineret metal, 20. årh. H. 38 og 16 cm. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud: