2442/7031Lyngby
Erik Hoppe: Parti fra Søndermarken, 1954. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 50 x 66.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7033Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Golgata-relief. Usign. Olie på masonit. 80 x 336. Uindrammet.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2442/7037Lyngby
Henrik Lund: Kvindeportræt. Sign. Henrik Lund 18. Olie på lærred. 100 x 85.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2442/7044Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 1970. Gouache på papir. Bladstørrelse 50 x 66.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7046Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: "Golgata", 1978. Sign. SHM; sign. på blændrammen. Olie på lærred. 195 x 115.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2442/7047Lyngby
Jeppe Vontillius: Læsende kvinde. Sign. I.V. Olie på lærred. 116 x 80.
Vurdering :
2442/7048Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel, 1958. Sign. Mogens Andersen; sign. på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 73.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7054Lyngby
Jette Debois: Uden titel, 1988. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 120.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7059Lyngby
Lars Nørgård: Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Nørgård 87-88. Olie på lærred. 180 x 205. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2442/7066Lyngby
Anne Vilsbøll: "Spejlet I, II, III". Alle sign. Anne Vilsbøll 1980. Mixed media collage. Bladstørrelse 60 x 44. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/7080Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Tre kompositioner. Litografi og oliekridt på papir. Lysmål 72 x 41, 59 x 40 og 65 x 75. (3)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/7099Lyngby
Mogens Zieler: "Ugler i kornaks (dørstykke)", 1963. Sign. Zieler 63. Olie på plade. 38 x 97.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2442/7146Lyngby
William Scharff: Skovparti. Sign. William Scharff 1937. Olie på lærred. 161 x 202.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Næste bud: Dit bud: