2442/7019Lyngby
Dansk Louis XVI klapbord af fyrretræ og egetræ, hver side med klapper. 18. årh.s slutning. H. 72. L. 140. B. 108.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/7021Lyngby
Staffeli af fyrretræ. Monteret med hjul. 20. årh. H. 210. B. 60. D. 77.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7022Lyngby
Dansk Louis XVI bord af mahogni, senere plade af hvid marmor, front med rillet skuffe, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 77. B. 65. D. 43.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/7023Lyngby
Et par piedestaler af grønmalet og forgyldt træ. 20. årh. H. 76. B. 30. D. 30. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/7024Lyngby
To vintønder samt champagneholder. 20. årh. Vintønder H. 88. Diam. 75. Champagneholder H. 140. B. 61. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud: