2446/7559Lyngby
Richard Winther: Uden titel. Sign. RW 53. Olie på lærred. 65 x 45.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2446/7560Lyngby
Allan Schmidt: Uden titel, 1958. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 54.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2446/7561Lyngby
Mogens Jørgensen: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på plade. 36 x 59.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2446/7562Lyngby
Bamse Kragh-Jacobsen: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på plade. 61 x 50.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2446/7563Lyngby
Mogens Lohmann: Gul og orange komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 82 x 60.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2446/7564Lyngby
Mogens Jørgensen: Uden titel. Sign. på bagsiden. Tempera på masonit. 30 x 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2446/7565Lyngby
Poul L. Andersen: "Opus Cinnamon II", 1957. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 45 x 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/7566Lyngby
Axel Wilmar: Uden titel. Sign. Wilmar -52. Olie på plade. 37 x 62.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2446/7567Lyngby
Mogens Lohmann: Uden titel. Sign. og dateret på bagsiden; betegnet P.V, P.8. Olie på lærred. 46 x 33.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/7568Lyngby
Bent Sørensen: Uden titel. Sign. BS. Olie på plade. 74 x 53.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2446/7569Lyngby
Mogens Lohmann: "Juli", 1956. Sign., titled and dated på bagsiden; betegnet P.15. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
2446/7570Lyngby
Bent Sørensen: Uden titel. Usign. Patineret jern. H. 57.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2446/7571Lyngby
Axel Wilmar: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på plade. 35 x 42. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: