2439/1771
Jens Birkemose: To kompositioner. Begge sign. J. Birkemose, e.a. og 10/10. Litografier i farver. Lysmål 69 x 54. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2439/1781
Robert Jacobsen: Uden titel fra "Runer" Sign. Rob Jac, E.A. Kobbertryk i farver med håndkolorering. Bladstørrelse 54 x 44.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2439/1773
Per Kirkeby: Komposition fra “Rebeccas Herbarium”. Sign. Per Kirkeby 75, 15/200. Offset i farver. Lysmål 60 x 43.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2439/1737
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose, 10/95. Litografi i farver. Lysmål 63 x 97.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2439/1739
Robert Jacobsen: Uden titel fra "Runer". Sign. Rob Jac, E.A. Kobbertryk i farver med håndkolorering. Bladstørrelse 54 x 44.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2439/1738
Robert Jacobsen: Uden titel fra "Runer". Sign. Rob Jac, 73/80. Kobbertryk i farver med håndkolorering. Bladstørrelse 54 x 44.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2439/1736
Lars Nørgård: To kompositioner. Begge sign. Lars Nørgaard, 2005, 61/150. Litografier i farver. Lysmål 52 x 36. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2439/1723
Robert Jacobsen: Tre kompositioner. Alle sign. Rob Jacobsen, hhv. 51/75, 19/75 og 146/150. Litografi i farver. Lysmål 48 x 55 og 60 x 43. (3)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2439/1718
Peter Brandes: Uden titel. Sign. Brandes, 67/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 120 x 80.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2439/1717
Peter Brandes: Uden titel. Sign. Brandes 48/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 120 x 80.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2439/1705
Le Corbusier: "Totem". Tryksign. Le Corbusier 18/10/63. Litografi i farver. Lysmål 71 x 79.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK