2439/1883
Egill Jacobsen: To maskekompositioner. Begge sign. Egill Jacobsen, hhv. 9/100 og 19/100. Litografier i farver. Lysmål 56 x 41. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2439/1882
Egill Jacobsen: To maskekompositioner. Begge sign. Egill Jacobsen, hhv. 13/100 og 86/100. Litografier i farver. Lysmål 56 x 41. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2439/1763
Corneille: "Le Fardée". Sign. Corneille, 78, 148/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2439/1744
Anton Rooskens: To kompositioner. Begge sign. Rooskens 75, H.C. I/X og 122/125. Litografi i farver. Lysmål 54 x 69. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2439/1724
Carl-Henning Pedersen: Tre kompositioner. Sign. Carl-Henning Pedersen 1982, Prøvetryk. Litografi i farver. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2439/1711
Carl-Henning Pedersen: To figurkompositioner. Sign. Carl-Henning Pedersen, 1994, 121/125. Ætsninger i farver. Bladstørrelser 76 x 58. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2439/1709
Pierre Alechinsky: "Dupue Bleu (?)". Sign. Alechinsky 1978, 30/75. Ætsning i farver. Bladstørrelse 66 x 49.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK