2439/1762
William Scharff: Bibelsk scene. Sign. William Scharff, Arezzo 1950. Akvarel på papir. Lysmål 38 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2439/1764
Mogens Valeur: Opstilling. Sign. M. Valeur 73. Olie på lærred. 65 x 70.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2439/1741
Robert Jacobsen: To kompositioner. Begge sign. Rob. Jacobsen, 52/200 og 33/75. Serigrafier i farver. Bladstørrelser 63 x 48 og 63 x 45. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2439/1751
William Scharff: Bibelsk scene. Sign. William Scharff 1927. Akvarel på papir. Lysmål 50 x 35.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2439/1752
William Scharff: Tre kompositioner. Sign. W.S. Akvarel på papir. Lysmål 21 x 20, 20 x 25 og 28 x 14. Indrammet i samme ramme.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2439/1753
Mogens Valeur: Landskab. Sign. M. Valeur 72. Olie på lærred. 67 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2439/1742
Mogens Lohmann: "Komposition A.IX", 1980. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 73 x 92.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2439/1712
William Scharff: Model. Sign. William Scharff. Akvarel på papir. Lysmål 65 x 52.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2439/1706
William Scharff: San Gimignano. Sign. William Scharff. Akvarel på papir. Bladstørrelse 64 x 89.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2439/1704
Olaf Rude: Huse i landskab. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 90 x 130.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2439/1703
Olaf Rude: Landskab. SIgn. Oluf Rude. Olie på lærred. 97 x 150.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Ikke solgt