Ældre malerier
2 hammerslag
2431/8136
Ubekendt maler, 18. årh.: Studier af ansigter. Usigneret. Betegnet 76. Pen på papir. 8,7 x 19,1.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2431/8134
N. A. Abildgaard: En stående mandlig model & Studier af et hoved og to stående figurer. Usigneret. Bly og tusch på papir. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK