Stort regulator vægur i kasse af mahogni udskåret med figurer, rund skive sign. H.E. Holst efterfølger, Kjøbenhavn. Ca. 1900. H. 180. B. 60. D. 24.
Vurdering : 15.000 DKK
Hammerslag: 14.500 DKK