2439/1524Lyngby
John Skinner, Exeter: George III lygteur i kasse af mahogni med forsølvet skive. Sign. Jn. Skinner, Exeter. Ca. 1800. H. 45. B. 32. D. 21.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/1525Lyngby
Fransk empire søjleur af forgyldt bronze med regulator pendul. 19. årh.s begyndelse. H. 59. B. 29. D. 16.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/1526Lyngby
John Gatton, London: George III lygteur i kasse af mahogni. England, 18. årh.s slutning. H. 54. B. 32. D. 19.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/1537Lyngby
Stort regulator vægur i kasse af mahogni udskåret med figurer, rund skive sign. H.E. Holst efterfølger, Kjøbenhavn. Ca. 1900. H. 180. B. 60. D. 24.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud: Dit bud: