2439/1560Lyngby
J. C. Stadler, John Bluck, 18. årh.: "Representing the british fleet" & "Representing the Glorius victory". Håndkolorerede kobberstik. Lysmål hver ca. 57 x 78.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/1561Lyngby
Andreas Flint (efter C. F. Standley): “Forestilling af Branden i Kiöbenhavn [...]”. Trykbetegnet A. Flint Sc. Håndkoloreret kobberstik. Pladestørrelse 27 × 42.
Vurdering :
2439/1562Lyngby
G. L. Lahde (efter Eckersberg) : “Kiøbenhavn Natten mellem 4. og 5. Sept. 1807, seet fra Christianshavn”. Håndkoloreret akvatinte. Lysmål 38×46.
Vurdering :
2439/1563Lyngby
Dansk maler, ca. 1800: Slaget ved Sjællands Odde. Usigneret. Vandfarve på papir. Lysmål 27 x 46.
Vurdering :