Ældre malerier
2 hammerslag
2439/1521
Domenico Tintoretto, stil: Portræt af en venetiansk adelsmand. Usigneret. Olie på lærred. 146 x 131.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2439/1503
Svend Hammershøi: Parti fra Slotsholmskanalen med udsigt mod Højbro Plads. Sign. monogram 43?. Olie på lærred. 87 x 127.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK