2450/7559Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Gul fugl". Sign. chp, Zermatt 1986. Akvarel på papir. Bladstørrelse 51 x 66.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2450/7560Aarhus
Henry Heerup: "Begravelsen". Sign. Heerup. Olie på masonit. 50 x 71.
Vurdering :
30.000 DKK Næste bud:
2450/7571Aarhus
Tage Mellerup: "Foraar", 1947. Sign. T. Mellerup med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 66 x 43.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2450/7577Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Usigneret. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 59,5 x 44,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2450/7653Aarhus
Anton Rooskens: ”Birdman”, 1972. Sign. Rooskens. Akryl på papir. Lysmål 46 x 55.
Vurdering :
30.000 DKK Næste bud:
2450/7654Aarhus
Mogens Balle: Komposition, 1959. sign. MB. Olie på lærred. 46 x 39 cm.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2450/7669Aarhus
Pierre Wemaëre: Uden titel. Sign. P. W. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2450/7673Aarhus
Mogens Balle: Komposition. Sign. MB. Olie på lærred. 25 x 34.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: