2432/7527Lyngby
Richard Mortensen: Komposition fra “Atelier 143”. Sign. Mortensen 66/67, 67/75. Serigrafi i farver. Lysmål 50 x 32.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7539Lyngby
Richard Mortensen: Komposition. Sign. Richard Mortensen, 47/100. Serigrafi i farver. Lysmål 47 x 61.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7560Lyngby
Ole Schwalbe: “Romerske synonymer”. Sign. Schwalbe 29/100. Mappe med litografier og fotografier. Bladstørrelse 58×49.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2432/7565Lyngby
Richard Mortensen: “Peinture cinétique polychrome”. Sign. Mortensen 88, EA. Serigrafi i farver. Lysmål 120 x 118.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7580Lyngby
Ib Geertsen: Fire kompositioner. Alle sign. og nummeret. Litografi i farver. Lysmål 73 x 55. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/7581Lyngby
Ole Schwalbe: Fem geometriske kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 74 x 56. (5)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/7583Lyngby
Richard Mortensen: “Bourgogne”, 1990. Sign. Serigrafi i farver. Lysmål 134 x 107.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/7595Lyngby
Ib Geertsen: Fire kompositioner. Alle sign. og nummeret. Litografi i farver. Lysmål 62 x 47. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: