2440/974
Dansk design: Bonboniere af blåt glas med montering og låg af sterlingsølv. 20. årh.s midte. H. 10. L. 15.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.350 DKK -
2440/843
Svend Weihrauch: Tresidet øreskål af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hingelberg 1939. Maks H. 8.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2440/833
Ole Hagen: "Tulip". Salatsæt af sterlingsølv. Udført og stemplet hos A. Michelsen. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2440/804
Evald Nielsen: "No. 3". Bestikdele af sterlingsølv. 20. årh. Vægt ca. 408 g. (7)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2440/790
Holger Rasmussen: Kurv af lethamret sterlingsølv. 20. årh. H. 16 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK