-
2440/505Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
-
2440/511Lyngby
Poul Anker Bech: "Fra en platform over havet". Sign. Bech samt sign. på bagsiden P.A. Bech 2008 med titel. Olie på lærred. 92 x 132.
Sælges
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/514Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 150 x 130. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2440/517Lyngby
Sergei Sviatchenko: "The day the sun come out II". Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 110 x 90.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/520Lyngby
Peter Bonde: "Pop Eye", 2004. Sign. på bagsiden. Mixed media og olie på lærred. 130 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
-
2440/523Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
-
2440/535Lyngby
Svend Saabye: Uden titel. Sign. Svend Saabye. Olie på lærred. 116 x 200.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/538Lyngby
Ken Zier: "Lun weekend i august...", 2005. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 115. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/541Lyngby
Poul Anker Bech: Uden titel. Sign. Bech. Olie på lærred. 97 x 125.
Sælges
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/550Lyngby
Anne Vilsbøll: "Dream Bridge", 2000. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 133x96.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/553Lyngby
Kristian von Hornsleth: "F.Y.A.L." 2002. Sign. Hornsleth. Mixed media på plade. Diam. 60. H. 4.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/562Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade med applikationer. 100 x 70.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/574Lyngby
Kehnet Nielsen: Komposition, 2003. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/577Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Nu er det nok II", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 150 x 130.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/583Lyngby
Anita Jørgensen: Komposition, 2015. Sign. Anita Jørgensen på blændrammen. Mixed media. 36 x 36. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/586Lyngby
Michael Buthe: Uden titel. Sign. MB (nederst venstre hjørne). Mixed media på papir. Bladstørrelse 38 x 29.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2440/589Lyngby
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel, 1997. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 30 x 27.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/592Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på lærred. 59 x 42.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/595Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 110 x 75. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/601Lyngby
Peter Bonde: Uden titel. Antageligt signeret på bagsiden. Collage på papir. Bladstørrelse 35 x 31. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2440/610Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade med applikationer. 100 x 70.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/613Lyngby
Markan Christensen: Uden titel. Sign. Markan - 63. Olie på lærred. 80 x 120.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2440/616Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Who cares", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 185.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/622Lyngby
Poul S. Nielsen: Uden titel. Sign. monogram 59. Olie på lærred. 60 x 71.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/625Lyngby
Peter Bonde: Uden titel, 1985. Sign. på bagsiden. Mixed media på papir. Bladstørrelse 42 x 30. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2440/628Lyngby
Nes Lerpa: "Blegvisidianvridning", 1986-90. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 60.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/637Lyngby
Markan Christensen: "Jysk Landskab", 1962. Sign. Markan - 62. Olie på lærred. 64 x 89.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/640Lyngby
Paul Stoltze: Landskab. Sign. P.S. Olie på lærred. 72 x 90.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/643Lyngby
Peter Bonde: Fire kompositioner. Alle sign. og dateret. Mixed media på lærred. Størrelse varierer. To uindrammet. (4)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/646Lyngby
Nes Lerpa: Uden titel, 1987. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2440/652Lyngby
Aage Gitz-Johansen: "Højfjeldet". Sign. monogram. Mixed media på papir. Bladstørrelse 46 x 58. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2440/653Lyngby
Aage Gitz-Johansen: "Fugle ved havet". Oliekridt på papir. Bladstørrelse 38 x 51. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/654Lyngby
Aage Gitz-Johansen: Tre kompositioner. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30 x 41. Uindrammet. (3)
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/657Lyngby
Christian Schmidt-Rasmussen: Uden titel. Sign. Mixed media collage. Bladstørrelse 55 x 70. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/678Lyngby
Kehnet Nielsen: Komposition, 2003. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/682Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie og akvarel på papir, monteret på lærred. 60x43.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/687Lyngby
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik 2004. Olie på lærred. 61 x 149.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/692Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen. Akvarel på papir. Bladstørrelse. 23x31.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/693Lyngby
Poul Ekelund: Model. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 64 x 87.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/698Lyngby
Kay Christensen: Komposition. Sign. Kay C. Olie på lærred. 93 x 74.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2440/702Lyngby
Sven Hauptmann: Mixed media, collage på træplade. Sign. Svend Hauptmann 72. 49x34.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/709Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Collage og mixed media på kraftigt papir. Lysmål 67x67.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/712Lyngby
Harald Sonesson: Rasmus Klump og vennerne. Fire kompositioner. Tre sign. Pen og vandfarve på papir. (4)
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/714Lyngby
Niels Erik Skovballe: "“Icon Ican Bear”. Sign. monogram 2013. Olie på plade. 21×21.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/715Lyngby
Niels Erik Skovballe: "Citron" og "Et skår". To kompositioner. Olie på plade. 13,5x14 og 16,5x17. (2)
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/717Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Sign. Köpcke 97. Collage på papir. Bladstørrelse 32×50.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/728Lyngby
Preben Hornung: "I min have", 1976. Sign. monogram med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 47x41.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2440/732Lyngby
Sven Dalsgaard: “Port-portræt”, 1980. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Mixed media på plade. 57x48.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/735Lyngby
Johannes Carstensen: Uden titel. Sign. Johs. C. Olie på lærred. 95 x 125.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/738Lyngby
Arne Heuser: "Signal", 1974. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 125 x 125.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/751Lyngby
Poul Janus Ipsen: "Opstanden". Sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 80.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/757Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel, 1991. Sign. Inger Hanmann. To collager. Hver 99 x 70. (2)
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/758Lyngby
Frank Hammershøj: "I en lys have", 1972. Sign. FH. Olie på masonit. 69 x 84. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/759Lyngby
José Madureira Vasconcellos: "Erotiske Fragmenter/Pige og Faun". Sign. Mixed media på plade. 26 x 17.
Sælges
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/760Lyngby
Ole Schwalbe: "Neon", 87. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 98.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/762Lyngby
Bent Holstein, Bent Stubbe Teglbjærg: To kompositioner. Akvarel på papir. Bladstørrelse 24 x 18 og 30 x 20. (2)
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2440/763Lyngby
Florian Köhler: "Arkadische Gesellschaft". Sign. Köhler 27 April 01. Olie på lærred. 80 x 100.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2440/765Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Komposition med ansigt. Sign. WSO. Olie på lærred. 50 x 40.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/768Lyngby
Anna Klindt Sørensen: Modelskitse. Sign. A.K.S. Tusch på papir. Lysmål 26 x 21. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2440/779Lyngby
Ursula Reuter Christiansen: Komposition. Sign. URC. Gouache, akvarel og collage på papir. Lysmål 41 x 53.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2440/780Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på plade. 59 x 41.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: