2440/502Lyngby
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2440/565Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/571Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/581Aarhus
Robert Rauschenberg: Uden titel. Sign. Rauschenberg 80, 33/150. Offset i farver. Lysmål 80 x 59.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2440/604Lyngby
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. PK 84, 16/25. Radering. Bladstørrelse 38 x 32. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/614Aarhus
Kehnet Nielsen: Uden titel. Sign. Kehnet Nielsen 97, 83/150. Litografi i farver. Lysmål 64 x 58.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/617Aarhus
Erik A. Frandsen: Uden titel. Sign. Erik A. Frandsen 88, 2/10. Radering. Lysmål 37 x 100.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/631Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-77, 81/450. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 53.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/634Lyngby
Antoni Tapies: "Sofa", 1982. Sign. Tapies, H.C. Ætsning. Bladstørrelse 62,5 x 91.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/647Aarhus
Kurt Trampedach: Komposition. Sign. Kurt Trampedach 1989, 30/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 64 x 47.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2440/649Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden, 74/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 × 56,5. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/651Lyngby
Erró (Gudmundur Gudmundsson): “La femme fatale”, 1993. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 71×52. Uindrammet.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2440/655Lyngby
Ursula Reuter Christiansen: Uden titel. Sign. 39/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 64,5 × 49,5. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/662Aarhus
Albert Bertelsen: Bjerglandskab med figur. Sign. Albert Bertelsen 83, 93/120. Litografi i farver. Lysmål 65 x 47.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/672Aarhus
Jørgen Nash: Portræt. Sign. Jørgen Nash 1995, 120/300. Litografi. Lysmål 55 x 39.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/673Aarhus
Hans Voigt Steffensen: "Landskab med sol". Sign. H. Voigt Steffensen 72, 16/100. Litografi. Lysmål 43 x 52.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/686Lyngby
Pablo Picasso: “L'Ecuyère”, 1960. Tryksign. Picasso, 21.4.60. Ed. 1000 ekspl. Litografi. Lysmål 55 × 69.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/688Lyngby
Friedensreich Hundertwasser: "Seereise II". Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 65,5 x 50,5. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/718Lyngby
Christine Swane: Opstilling. Tryksign. CSw 1955. Litografi i farver. Lysmål 72x56.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/740Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2440/747Lyngby
Erik Dietman: "Resan til Odessa". Sign. Mappe med 24 dobbeltark. 28 x 38. I original kasse. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/749Lyngby
Niels Helledie: Objekt. Usign. Stentøj. H. 13,5.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/755Lyngby
Erling Jørgensen: "10 Serigrafier". Alle sign. Erling Jørgensen 1957, 50/50. Bladstørrelse 20x14. Orig. omslag.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/764Lyngby
Karl Åge Riget, Bent Karl Jacobsen, Arne Haugen Sørensen: "Samtale". Sign., 49/90. Serigrafi i farver. Lysmål 54 x 51.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2440/776Lyngby
Sven Dalsgaard, Mogens Balle, Vilhelm Bjerke-Petersen, Wilhelm Freddie, m.fl.: "Spiralen" Fem kataloger. (5)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/823Aarhus
Jacob Gadd: "Dobbelt optur". Sign. Jacob Gadd, EA. Giclée kunsttryk. Lysmål 40 x 29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/827Aarhus
Sven Havsteen-Mikkelsen: "Lom kirke" og "Þingvallavatn". Sign. og nummererede. Litografier. 40 x 47 og 38 x 60. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/836Aarhus
Fred Sieger: Uden titel. Sign. Sieger 73, 07/100. Litografi i farver. Lysmål 55 x 69.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/842Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2440/845Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2440/884Aarhus
Wilfredo Lam: Uden titel. Sign. monogram, e.a. Litografi. Bladmål 50 x 32,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/895Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/897Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/908Aarhus
Kurt Trampedach: Komposition. Sign. Kurt Trampedach 1989, 144/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 64 x 47.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2440/950Aarhus
Pierre Wemaëre: Uden titel. Sign. P. Wemaëre, 25/75. Tre litografier i farver. Lysmål hver 49 x 35. (3)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2440/966Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2440/967Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2440/970Aarhus
Albert Bertelsen: To kompositioner. Begge sign. Træsnit og offsettryk. Lysmål 42 x 48 og 29 x 54. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/976Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: