2440/500Aarhus
Asger Jorn: "Entrée de Secours", 1971. Alle sign. Seks raderinger i farver. Lysmål hhv. 34 x 30, 42 x 32 og 43 x 32. (6)
Vurdering :
150.000 DKK Næste bud:
2440/532Lyngby
Corneille: Komposition fra serien “Les Adventure de Pinochhio”. Sign. Bemalet serigrafi på papir på lærred. 70 x 99.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2440/580Lyngby
Corneille: "L'amour au jour le jour", 1996. Sign. Corneille 96, 174/200. Serigrafi. Bladstørrelse 42 x 58. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/669Aarhus
Anton Rooskens: To kompositioner. Sign. Rooskens, 67, 82/100. Litografi. Lysmål hver 29 x 38. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/674Aarhus
Mogens Balle: "Mellem årstiderne I" og uden titel. Sign. To litografier. Lysmål 56 x 75 og 42 x 52. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/675Aarhus
Karel Appel: “Faune nocturne”, 1960. Sign. Appel 1960, 32/125. Litografi i farver. Lysmål 54 x 66 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2440/676Aarhus
Mogens Balle: "Mellem årstiderne, 2, 3, 4". Sign. Balle, 41/100. Litografi. Lysmål hver 42 x 51. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/684Lyngby
Henry Heerup: Komposition. Sign. Heerup. Litograf i farver. Lysmål 36,5x50.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/689Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. Corneille 98 og 99. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 52 x 67. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/701Aarhus
Corneille: Komposition. Sign. Corneille, 78, H.C. Litografi. Lysmål 29 x 22.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/754Lyngby
Corneille: "Complicité". Sign. Corneille 98, E/A. Radering i farver. Bladstørrelse 48 x 35,5. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/778Lyngby
Asger Jorn, Ejler Bille, Carl-Henning Pedersen: "Cobra Bulletin" No. 1. Bruxelles 1949 med fire litografier i farver.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/881Aarhus
Corneille: Rød fugl. Sign. Corneille 77, 90/90. Litografi i farver. Lysmål 30 x 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/900Aarhus
Pierre Alechinsky: "Jantes et jambes". Sign. Alechinsky, 75/150. Litografi. Bladmål 38,5 x 29.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/905Aarhus
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille 63. Litografi i farver. Lysmål 31 x 23.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: