2440/954
Max Seidenfaden: Skulpturel vase. Sign. Max Seidenfaden. Patineret aluminium. Unik. H. 24,5. L. 23.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2440/949
Ubekendt kunstner, 21. årh.: Uden titel. Usign. Mixed media. H. 140. L. 90.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2440/920
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2440/848
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Ikke solgt
2440/794
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2440/749
Niels Helledie: Objekt. Usign. Stentøj. H. 13,5.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2440/748
Misja Kristoffer Rasmussen: Ikaros. Sign. 1/6. Bronze. H. 23.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2440/742
Lis Hooge-Hansen: Mor og barn. Sign. L. H-H. 68, I/VII. Blankpoleret bronze på base af granit. H. 64. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2440/745
Niels Helledie: Kristi ansigt, Usign. Glaseret stentøj. H. 12.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2440/743
Erik Heide: "Dyret", 1982. Betegnet Erik Heide. Sten monteret på hvid marmor base. Inkl. base 54 x 57 x 30.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2440/737
Jørgen Haugen Sørensen: Uden titel. Sign. monogram, 5/35. Patineret bronze. H. 26.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK -
2440/739
Niels Helledie: Portalformet vægrelief. Usign. Delvis glaseret stentøj. H. 19. B. 16.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2440/733
Andreas Wargenbrant: “Please love me”. Stemplet med W, 15/25. Grønpatineret bronze. H. 39.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2440/716
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2440/706
Yan Kai Nielsen: Uden titel. Sign. Yan, 3/6. Bronze. Sokkel af træ. H. ekskl. sokkel 18.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2440/683
Torvald Westergaard: Siddende dreng. Sign. T.W. 1940-43. Broget marmor. H. 47. L. 53. D. 29.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2440/704
Otto Pedersen: Stående kvindelig figur. Sign. Otto P. Udskåret træ. H. 25,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2440/696
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2440/685
J. F. Willumsen: "Roald Amundsen og hans 4 fæller paa Sydpolen...". Sign. JFW 1912. Plakette af messing. 15x17.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2440/660
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
2440/677
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2440/661
Anker Hoffmann: “Nina”. Sign. monogram AH 64, B7. Patineret bronze. H. inkl. sokkel 43.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2440/663
Sten Lykke Madsen: Uden titel. Sign. Sten. Keramisk relief monteret på plade. 23,5x31.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2440/665
Sten Lykke Madsen: Fabeldyr. Sign. Sten, Bing & Grøndahl. Polykromt dekoreret stentøj. H. 37.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2440/664
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2440/641
Frans De Boer Lichtveld: Objekt. Usigneret. Jern. H. 65.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2440/596
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2440/587
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2440/568
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2440/569
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt
2440/556
Corneille: “Eté Baroque I”. Sign. Corneille, 2002, HC V/X. Relief af polykromt bemalet træ. H. 36. B. 48.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2440/554
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK -
2440/548
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2440/542
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2440/508
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2440/503
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK