2440/503Aarhus
Peter Brandes: Hyrde. Sign. Peter Brandes, 2/6. Patineret bronze på granitsokkel. H. inkl. sokkel 56.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2440/542Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2440/548Aarhus
Louis Marcussen (Ovartaci): "Rygefantom”. Sign. Ovartaci.... Figur af bemalet metal og papmaché, udformet som cigaretrør/pibe. L. 40.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2440/554Aarhus
Keld Moseholm: Figurgruppe. Sign. KMJ 16-25. Patineret bronze. H. 14. L. 13,5.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/569Aarhus
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2440/587Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2440/596Aarhus
Morten Gersager Abel: Uden titel. Sign. Morten Gersager Abel 2010. Trælaminat på plade. H. 69. B. 144.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/641Aarhus
Frans De Boer Lichtveld: Objekt. Usigneret. Jern. H. 65.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2440/660Aarhus
Jørgen Nash: Uden titel. Sign. Jørgen Nash, 1988. Emalje på metal monteret på træplade 20 x 20.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2440/677Aarhus
Bodil Kaalund: Tre figurer. Usign. Patineret bronze. H. 6-6,5. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/696Aarhus
Knud Erik Christensen: Uden titel. Sign. KEC. Hvidborget marmor. H. 29.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/716Aarhus
Laurent Chabolle: Uden titel. Sign. L. Chabolle 99. Delvist bemalet og patineret jern. H. 30,5. Diam. 21.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/794Aarhus
Niels Helledie: Skriftestol. Usign. Relief af træ og bemalet stentøj. 36,5 x 35,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2440/848Aarhus
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2440/920Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Uden titel. Sign. PK. Granit. H. 22.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/949Aarhus
Ubekendt kunstner, 21. årh.: Uden titel. Usign. Mixed media. H. 140. L. 90.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/954Aarhus
Max Seidenfaden: Skulpturel vase. Sign. Max Seidenfaden. Patineret aluminium. Unik. H. 24,5. L. 23.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: