2440/812Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/813Aarhus
Herman Stilling: Grå trold i bjerge. Signeret H. Stilling. Olie på lærred. 51 x 40.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/817Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/820Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/822Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2440/824Aarhus
Hans Ludvig Larsen: Blomster ved mur i sollys. Sign. Hans Ludvig, 2003. Olie på masonit. 64 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/826Aarhus
Gerda Eickhoff: Parti med sporvogn. Sign. G.E. 54. Olie på lærred. 23 x 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/829Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/830Aarhus
Ejnar R. Kragh: "Graner ved havet". Sign. Ejnar R. Kragh. Olie på lærred. 50 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/831Aarhus
Lise Blaabjerg: "Vandkanten" og "Strandkanten". Sign. på bagsiden. Olie på lærred monteret på masonit. 15 x 14,5. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/838Aarhus
Sven Dalsgaard: "Hermann Lotte, Høgemosevej 8, Ølsted". Sign. Olie på lærred. 70 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2440/839Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/840Aarhus
Sven Dalsgaard: "En gros importen P Bjerregaard, Holme møllevej 45". Sign. Olie på lærred. 70 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2440/841Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/844Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/846Aarhus
Eva Weis Bentzon: Uden titel. 1988. Sign. på bagsiden. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 24 x 32.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/847Aarhus
René Holm: "Fence". 2016. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på tryk. Bladstørrelse 27 x 21.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/852Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/864Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/871Aarhus
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. F. P. Olie på lærred. 35 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/872Aarhus
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Olie på masonit. 22 x 36,5.
Vurdering :
2440/873Aarhus
Knud Erik Færgemann: "Landskab, Vendsyssel". Sign. KEF. Olie på lærred. 27 x 41.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/874Aarhus
Niels Erik Skovballe: 35". Sign. Nes 17 juni 2010. Olie på plade. 21 x 29.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/875Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Kystlandskab. Sign. monogram 78. Olie på lærred. 48 x 65.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/876Aarhus
Poul Steen Schmidt: "Madam Blås lyse øjeblik", 2015. Sign. monogram 2015. Olie på lærred. 50 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/882Aarhus
José Madureira Vasconcellos: "Salome I". Sign. Vascocnellos. Olie på lærred. 35 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/883Aarhus
Emil Gregersen: "Appelsin" og "Opstilling". Sign. E. G. og Emil G. Olie på lærred monteret på plade og olie på plade. 18 x 25 og 28 x 24. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/885Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/896Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/909Aarhus
Peter Voigt: "Bag masken", 2024. Sign. Peter Voigt med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/910Aarhus
Preben Wölck: Portræt af en kvinde. Sign. Preben Wölck Madsen, 1958. Tusch og bly på papir. Lysmål 59 x 43.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/915Aarhus
Andreas Friis: Sydlandsk havneparti. Sign. Friis, 69. Olie på plade. 45 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/922Aarhus
Freddie Dybris: Uden titel. Sign. Dybris, 88. Gouache på papir. Lysmål 17 x 31.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/948Aarhus
Tage Ravn: Uden titel. Sign. T. Ravn. Olie på lærred. 33 x 41.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/955Aarhus
Per Kramer: Alfabet. Sign. Per Kramer 1982, nr. 4/10 med dedikation. Mixed media. Lysmål 100 x 70.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2440/956Aarhus
Freddy Eriksen: Landskab. Sign. Freddy E. Olie på lærred. 66 x 76.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/957Aarhus
Jørgen Nash, Lis Zwick: Fem kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Variable mål. Uindrammet. (5)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/964Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/965Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/971Aarhus
Søren Andersen: Uden titel. Sign. SA. Pastel på papir. Lysmål 28 x 49.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: