-
2440/505Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/511Lyngby
Poul Anker Bech: "Fra en platform over havet". Sign. Bech samt sign. på bagsiden P.A. Bech 2008 med titel. Olie på lærred. 92 x 132.
Sælges
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/512Aarhus
Arne Haugen Sørensen: Figurkomposition. 1968. Sign. AHS 68. Olie på lærred. 47 x 34.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/514Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 150 x 130. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2440/517Lyngby
Sergei Sviatchenko: "The day the sun come out II". Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 110 x 90.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/520Lyngby
Peter Bonde: "Pop Eye", 2004. Sign. på bagsiden. Mixed media og olie på lærred. 130 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
-
2440/523Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
-
2440/526Lyngby
Michael Kvium: Uden titel. Studietegning. Sign. Kvium 11. Blyant på papir. Bladstørrelse 32 x 32.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2440/529Lyngby
Michael Kvium: Uden titel. Studietegning. Sign. Kvium 11. Blyant på papir. Bladstørrelse 32 x 32.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2440/535Lyngby
Svend Saabye: Uden titel. Sign. Svend Saabye. Olie på lærred. 116 x 200.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/536Aarhus
Thorbjørn Lausten: Uden titel, 1992. Sign. på bagsiden T. Lausten. Olie på lærred. 90 x 90. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2440/538Lyngby
Ken Zier: "Lun weekend i august...", 2005. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 115. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/539Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 98 x 130. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2440/541Lyngby
Poul Anker Bech: Uden titel. Sign. Bech. Olie på lærred. 97 x 125.
Sælges
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/544Lyngby
Henry Heerup: Portræt af J. Walter. Sign. Heerup, 1936. Olie på lærred. 92 x 60.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2440/547Lyngby
Jais Nielsen: Landskab med vildt. Sign. Jais-46. Olie på lærred. 77x95.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/550Lyngby
Anne Vilsbøll: "Dream Bridge", 2000. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 133x96.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/553Lyngby
Kristian von Hornsleth: "F.Y.A.L." 2002. Sign. Hornsleth. Mixed media på plade. Diam. 60. H. 4.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/559Lyngby
Sigurd Swane: Landskab. Sign. SSw 37-38. Olie på lærred. 120 x 134.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/560Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh., kopi efter Olaf Rude: Kubistisk opstilling. Usign. Olie på lærred monteret på masonit. 68 x 58.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2440/562Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade med applikationer. 100 x 70.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/574Lyngby
Kehnet Nielsen: Komposition, 2003. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/575Aarhus
Eugène de Sala: Opstilling. Sign. de Sala. Olie på plade. 60 x 45.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/577Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Nu er det nok II", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 150 x 130.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/583Lyngby
Anita Jørgensen: Komposition, 2015. Sign. Anita Jørgensen på blændrammen. Mixed media. 36 x 36. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/586Lyngby
Michael Buthe: Uden titel. Sign. MB (nederst venstre hjørne). Mixed media på papir. Bladstørrelse 38 x 29.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/589Lyngby
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel, 1997. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 30 x 27.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/592Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på lærred. 59 x 42.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/595Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 110 x 75. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/599Aarhus
Jørgen Nash: Uden titel. Sign. på bagsiden Jørgen Nash. Gouache på papir. Lysmål 48 x 39.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2440/601Lyngby
Peter Bonde: Uden titel. Antageligt signeret på bagsiden. Collage på papir. Bladstørrelse 35 x 31. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2440/602Aarhus
Sven Dalsgaard: "Rasmussen II, Vestergade 49". Sign. Olie på lærred. 70 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2440/608Aarhus
Nis Schmidt: Komposition. Sign. monogram, jan 2007. Olie på lærred. 30 x 30.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/610Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade med applikationer. 100 x 70.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/613Lyngby
Markan Christensen: Uden titel. Sign. Markan - 63. Olie på lærred. 80 x 120.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2440/616Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Who cares", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 185.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/622Lyngby
Poul S. Nielsen: Uden titel. Sign. monogram 59. Olie på lærred. 60 x 71.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/623Aarhus
Albert Bertelsen: En liggende kvinde. Sign. monogram, 56. Olie poå papir monteret på plade. 29,5 x 39,5.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/625Lyngby
Peter Bonde: Uden titel, 1985. Sign. på bagsiden. Mixed media på papir. Bladstørrelse 42 x 30. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2440/628Lyngby
Nes Lerpa: "Blegvisidianvridning", 1986-90. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 60.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/629Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 120 x 90.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/632Aarhus
Peter Bonde: "Persuasion". Sign. Peter Bonde 1990. Olie på lærred. 100 x 81. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2440/635Aarhus
Lars Dan: Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Dan 87-88. Olie på lærred. 128 x 107.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/637Lyngby
Markan Christensen: "Jysk Landskab", 1962. Sign. Markan - 62. Olie på lærred. 64 x 89.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/638Aarhus
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Robert Jacobsen. Gouache på papir. Bladstørrelse 50 x 64.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2440/640Lyngby
Paul Stoltze: Landskab. Sign. P.S. Olie på lærred. 72 x 90.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/643Lyngby
Peter Bonde: Fire kompositioner. Alle sign. og dateret. Mixed media på lærred. Størrelse varierer. To uindrammet. (4)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/646Lyngby
Nes Lerpa: Uden titel, 1987. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2440/652Lyngby
Aage Gitz-Johansen: "Højfjeldet". Sign. monogram. Mixed media på papir. Bladstørrelse 46 x 58. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2440/653Lyngby
Aage Gitz-Johansen: "Fugle ved havet". Oliekridt på papir. Bladstørrelse 38 x 51. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/654Lyngby
Aage Gitz-Johansen: Tre kompositioner. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30 x 41. Uindrammet. (3)
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/657Lyngby
Christian Schmidt-Rasmussen: Uden titel. Sign. Mixed media collage. Bladstørrelse 55 x 70. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2440/659Aarhus
Carl Joseph Schwenn: Opstilling med frugter. Sign. Carl Schwenn, 1930. Olie på lærred. 80 x 94.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/666Aarhus
Harald Leth: "Efteraars landskab, graa aften". Sign. HL. Olie på lærred. 14 x 17.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/667Aarhus
Ljudmila Vodopic: "The image at concepts". Sign. Ljudmila Vodopic. Mixed media på lærred. 62 x 62.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2440/668Aarhus
Preben Wölck: Uden titel. Sign. Wölck. Olie på plade. 53 x 36.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/670Aarhus
Knud Nielsen: Komposition. Sign. Knud N 84. Olie på papir. Lysmål 17 x 12.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2440/671Aarhus
Jens Peter Helge Hansen: Uden titel. Sign. JPHH. Olie på lærred. 40 x 43.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2440/678Lyngby
Kehnet Nielsen: Komposition, 2003. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2440/682Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie og akvarel på papir, monteret på lærred. 60x43.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2440/687Lyngby
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik 2004. Olie på lærred. 61 x 149.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: