Knud Nielsen: Komposition. Sign. Knud N 84. Olie på papir. Lysmål 17 x 12.
Vurdering : 3.000 DKK
Hammerslag: 2.600 DKK
Henry Heerup: Portræt af J. Walter. Sign. Heerup, 1936. Olie på lærred. 92 x 60.
Vurdering : 8.000–10.000 DKK
Hammerslag: 4.000 DKK