2440/4545
1876. Oval, 5 aur, blå, tk.14. Nydeligt mærke med antiquastempel MIKLAHOLT 12.11. Meget sjældent
Vurdering :
750 DKK Hammerslag:
420 DKK -
2440/4547
1898. 50 aur, blå/rød, tk.12. Postfrisk
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
500 DKK -
2440/4546
1882. Oval, 3 aur, gul, tk.14. Nummerstempel 236 (REYKJAVIK)
Vurdering :
600 DKK Ikke solgt
2440/4543
1875. 5 aur, blå, tk.14. Smukt mærke ann. med antiquastempel
Vurdering :
750 DKK Hammerslag:
400 DKK -
2440/4544
1875. 5 aur, ultramarin. Smukt letstemplet eksemplar
Vurdering :
750 DKK Ikke solgt
2440/4542
1873. 16 sk. gul. Linietakket. PARSTYKKE annulleret med antiquastempel Reykjavik 26.7. Uhyre sjældent. Mindre takningsmangler. Facit: -
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2440/4541
1873. 16 sk. gul, linietakket. Ubrugt FIREBLOK med original gummi. meget smuk enhed
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
950 DKK