2440/314
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2440/311
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.350 DKK -
2440/299
Vinkande af sølv, balusterformet, med svungen hank. 19. årh. H. 27 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2440/297
Dansk Strødåse af lethamret sølv prydet med talrige flusser. H. 18.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2440/295
Punchøse af delvist forgyldt sølv. Mester Michel Arnesen Waarum. 19. årh. L. 37,5.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2440/253
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2440/268
Margrethebæger af delvist forgyldt sterlingsølv. H. 11.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2440/255
Et par samt enkelt dækketallerken af sølv. Grann & Laglye og A. Michelsen. Vægt 1490 g. Diam. 26,5 og 27 cm. (3)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2440/254
Et par tresidede sauceskåle af sølv. P. Hertz, København 1919. Vægt 965 g. H. 12 cm. L. 20 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2440/251
Kompenseret Præcisionsbarometer, mrk Cornelius Knudsen, no 1533. Monteret i æske af sølv, Heimbürger 1931.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.950 DKK -
2440/249
Sæt på syv tallerkener af sterlingsølv. Vægt 586 g. Diam. 15,5 cm. (7)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2440/248
Amerikansk skål af sterlingsølv. International Silver Co, Conneticut. 20. årh. Vægt 323 g. Diam. 26 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2440/247
Dansk Empire tekande af sølv med hank og lågknop af mørkbejset træ. 19. årh. H. 15,5.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2440/212
Tresidet bordskål af sølv. Københavns bymærke 1955. Vægt 272 g. L. 19,5 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2440/215
Samling juleskeer- og gafler samt erindringsske af sterlingsølv. A. Michelsen og Grann & Laglye. Vægt 1006 g. (22)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2440/205
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2440/123
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
700 DKK -
2440/117
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2440/69
Samling diverse dele sølv. P. Hertz, Cohr og Aug. Thomsen. Vægt 1285 g. (6)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2440/63
Samling sølv. P. Hertz, 19. årh. Vægt 1110 g. H. 11-19,5 cm. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2440/36
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt