2440/89
Rejseur af messing med skive af hvid emalje. 20. årh.s begyndelse. H. 9. B. 9,5. D. 5.
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2440/83
Kongeligt nyrokoko kaminur af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 54. B. 45. D. 21.
Vurdering :
6.000–9.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2440/77
Tiffany & Co: Bordur af forgyldt messing. 20. årh. H. 15. W. 11,5. D. 4,5.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2440/62
Hollandsk kaminur af patineret zink med stående jæger. Mærket Van Rosendael. 19. årh.s. slutning. H. 44. B. 38.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt