2440/111Lyngby
Samling primært hollandske snustobaksdåser af drevet messing, fire med kobbersider. 18.(/19.) årh. (13) Tre messingæsker af senere dato medfølger.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/187Lyngby
Officielt programhæfte for dronning Elizabeth II af Storbritaniens statsbesøg i Danmark fra den 16.-19. maj 1979.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/197Lyngby
Fransk kirkestage af forgyldt metal til syv lys. 19. årh.slutning. H. 78,5 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/203Lyngby
Fransk alterstage af forgyldt metal til syv lys. 19. årh.s slutning. H. 99 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/217Lyngby
Et par lysestager af rødbroget marmor monteret med forgyldt bronze. Louis XVI form, 19. årh. H. 23,5 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/234Lyngby
Harald Slott-Møller: Aluminia bordlampe af fajance, dekoreret i grøn og sort. 145/263. H. inkl. montering 46 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/245Lyngby
Marcus Aurelius som ung. Grand Tour bronzebuste efter antikken. 19. årh.s slutning. H. 15/22 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/246Lyngby
Klump af rav. Vægt 301 g. L. 12 cm. B. 7 cm.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/328Aarhus
Modelskib af bemalet træ med sejl og rigning. 20. årh. H. 112. B. 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: