2440/4Aarhus
P. S. Krøyer: Portræt af en pige fra Granada. Sign. S. Krøyer, Granada, 29. Maj 1878. Blyant på papir. Bladstørrelse 20 x 15.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/16Aarhus
P. S. Krøyer: Portræt af P. S. Krøyers plejemor. Sign. monogram 1876. Vandfarve på papir. Lysmål 21 x 16,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2440/125Aarhus
August Fischer: Italiensk havneparti. Sign. Aug. Fischer, Genova. 29. nov. 93. Akvarel på papir. Lysmål 23 x 28.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/280Aarhus
Italiensk maler, 19. årh.: Piberygende fisker. Sign. A. Mamoli, Picco 87. Olie på papir. Lysmål 23 x 16.
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud:
2440/292Aarhus
Fritz Stæhr-Olsen: Parti fra Ladegårdsåen. Sign. Fritz Stæhr-Olsen, 88. Akvarel på papir. 20 x 24,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/296Aarhus
Julius Exner: "Under salmesangen i Lexand kirke". 1864. Sign. Exner 1864. Pen på papir. Lysmål 29 x 41.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/306Aarhus
Ubekendt maler, 18. årh.: Gadescene med folkeliv. Usigneret. Pen og akavrel på papir. Lysmål 22 x 43.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/307Aarhus
Dansk maler, 19. årh.: Parti fra Venedig. Sign. Å.L. Venezia 25/6 98. Akvarel på papir. Lysmål 22 x 28.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: