2440/50Aarhus
Moud tæppe, Persien. Medaljondesign. 20. årh.s slutning. 300 x 201.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/68Aarhus
To Kashmir silketæpper, Indien. Med geometrisk havemønstre i lyse nuancer. 21. årh. 188 x 127 og 227 x 156. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/80Aarhus
Signeret Keshan silketæppe, medaljondesign på lys bund. Iran. 20. årh. 254 x 155.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/86Aarhus
Signeret tæppe med blomstervaser og fugle på lys bund. Persien. 20. årh. 164 x 112.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/316Aarhus
Tabriz tæppe, Persien. Kantet medaljon på rød bund. 20. årh. 197 x 150.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: