2440/63Lyngby
Samling sølv. P. Hertz, 19. årh. Vægt 1110 g. H. 11-19,5 cm. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/69Lyngby
Samling diverse dele sølv. P. Hertz, Cohr og Aug. Thomsen. Vægt 1285 g. (6)
Vurdering :
2440/117Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/123Lyngby
Engelsk cigaretetui af sterlingsølv, indvendig forgyldt. W I Broadway & Co, Birmingham 1935. Vægt 170 g.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/205Lyngby
"Gallia Colbert" kaffe- og teservice af pletsølv. Christofle, Frankrig 20. årh. L. bakke 58 cm. (5)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/212Lyngby
Tresidet bordskål af sølv. Københavns bymærke 1955. Vægt 272 g. L. 19,5 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/215Lyngby
Samling juleskeer- og gafler samt erindringsske af sterlingsølv. A. Michelsen og Grann & Laglye. Vægt 1006 g. (22)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/248Lyngby
Amerikansk skål af sterlingsølv. International Silver Co, Conneticut. 20. årh. Vægt 323 g. Diam. 26 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/249Lyngby
Sæt på syv tallerkener af sterlingsølv. Vægt 586 g. Diam. 15,5 cm. (7)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/251Lyngby
Kompenseret Præcisionsbarometer, mrk Cornelius Knudsen, no 1533. Monteret i æske af sølv, Heimbürger 1931.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/253Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/254Lyngby
Et par tresidede sauceskåle af sølv. P. Hertz, København 1919. Vægt 965 g. H. 12 cm. L. 20 cm. (2)
Vurdering :
2440/255Lyngby
Et par samt enkelt dækketallerken af sølv. Grann & Laglye og A. Michelsen. Vægt 1490 g. Diam. 26,5 og 27 cm. (3)
Vurdering :