2440/36Aarhus
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2440/247Aarhus
Dansk Empire tekande af sølv med hank og lågknop af mørkbejset træ. 19. årh. H. 15,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/268Aarhus
Margrethebæger af delvist forgyldt sterlingsølv. H. 11.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/295Aarhus
Punchøse af delvist forgyldt sølv. Mester Michel Arnesen Waarum. 19. årh. L. 37,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2440/297Aarhus
Dansk Strødåse af lethamret sølv prydet med talrige flusser. H. 18.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/299Aarhus
Vinkande af sølv, balusterformet, med svungen hank. 19. årh. H. 27 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/311Aarhus
Tekande af sølv med håndtag af træ, rigt dekoreret med blomster og bladværk. 19. årh. H. 14,5.
Vurdering :
2440/314Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: