2440/8Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/14Aarhus
Fladlåget spansk "Cassone" kiste af eg, rigt udskåret med våbenskjold og bladværk. 18. årh. H. 62. L. 150. D. 52.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/20Aarhus
Nyklassicistisk spejl i ramme af mahogni, todelt spejlfelt, udskåret med perlestaf. Cirka 1800. H. 134. B. 43.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2440/32Aarhus
Et par medaljonstole af forgyldt træ. Louis XVI form. 19. årh. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2440/38Aarhus
Fire næsten identiske franske armstole af nøddetræ. Louis XV form. 19. årh. (4)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/44Aarhus
Fritstående diplomat skrivebord af sortlakeret træ. Rokoko form. 20. årh. H. 79. L. D. 90. 156.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/56Aarhus
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2440/74Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/110Aarhus
Empirespejl i ramme af mahogni, rig dekoreret med gennembrudte skæringer og intarsia. 19. årh. H. 197. B. 79.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/122Aarhus
Kommode af guldstafferet, bemalet og marmoreret træ. Rokoko form. 19. årh. H. 80. B. 95. D. 60.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/156Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/158Aarhus
Vitrine af egetræ med to glaslåger, rigt udskåret med rocailler. Rokoko form. 19. årh. H. 245. B. 120. D. 49.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2440/159Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/161Aarhus
Kinesisk piedestal af mørkpoleret hardwood, dekoreret med gennembrudte skæringer. 20. årh. H. 76,5. Diam. 31.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2440/262Aarhus
Et par Louis XVI armstole af forgyldt træ, medaljonformet ryg. 18. årh. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/263Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2440/318Aarhus
Fritstående skrivebord af rosentræ, front med tre skuffer. 20. årh. H. 79. L. 135. D. 85.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2440/324Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/327Aarhus
Et par kvadratiske borde af orientalsk træsort. Kina. 20. årh. H. 80. D. 48. B. 48. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: