2440/2Aarhus
Engelsk regency standur i kasse af mahogni med spilleværk og strike-silent funktion. 19. årh.s begyndelse.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2440/62Aarhus
Hollandsk kaminur af patineret zink med stående jæger. Mærket Van Rosendael. 19. årh.s. slutning. H. 44. B. 38.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/77Lyngby
Tiffany & Co: Bordur af forgyldt messing. 20. årh. H. 15. W. 11,5. D. 4,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2440/83Lyngby
Kongeligt nyrokoko kaminur af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 54. B. 45. D. 21.
Vurdering :
6.000–9.000 DKK Næste bud:
2440/89Lyngby
Rejseur af messing med skive af hvid emalje. 20. årh.s begyndelse. H. 9. B. 9,5. D. 5.
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Næste bud: