2450/523Lyngby
Michael Kvium: "Short story", 2012. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akvarel på papir. Bladstørrelse 25 x 25.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2450/538Lyngby
Christian Lemmerz: Uden titel. Sign. Lemmerz 19. Tusch på papir. Bladstørrelse 69 x 69.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2450/587Aarhus
Ai Weiwei: 'Middle Finger In Red'. 2023. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 60 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/656Lyngby
Leonard Forslund: "Efterbild 9; Drömmende i Garzoni's Parkmönster", 2007. Sign. Akryl og mixed media på lærred. 55 x 65. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2450/664Lyngby
Cathrine Raben Davidsen: "Hemlock". Sign. og dateret CRD 15, 17/18. Radering og linoliumssnit i farver. Bladstørrelse 60 x 29.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/732Lyngby
Everest Hall: Uden titel. Usign. Akvarel og collage på papir. Bladstørrelse 61 x 45.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2450/774Lyngby
Peter Callesen: "Broken Image", 2008. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Papirklip og mixed media i boksramme. Samlet 47 x 37 x 7.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2450/802Aarhus
Jacob Rantzau: "Klokkeren fra Notre Dame". Sign. Jacob Rantzau. To bly på papir. Lysmål 39,5 x 59 og 41 x 57,5. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud: