2450/719Aarhus
Emil Gregersen: Uden titel. Sign. Emil G. Olie på lærred. 38 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/720Lyngby
Majken á Grømma: "Vase på bord", 2004. Sign. MáG; sign. med title og datering på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/721Lyngby
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Olie på masonit. 27 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/722Lyngby
Martin Kaalund-Jørgensen: Solnedgang over havet. Sign. M. Kaalund. J 43. Olie på lærred. 49 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/723Lyngby
Arne L. Hansen: "Gård i sol", 1957/58. Sign. dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 44 x 61.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2450/724Lyngby
Herold G. Kristensen: "Billede med et par blomster", 1977-79. Sign. HK. Olie på lærred. 50 x 61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/729Lyngby
Anna Sørensen: Uden titel, 2008. Sign. Anna Sørensen med datering på bagsiden. 30 x 30. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/730Aarhus
Jens Kantsø: Uden titel, 1967. Sign. Kantsø. Olie på lærred. 45 x 60.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/731Lyngby
Ib Eisner: "Tåget vejr, Dyrehaven". Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/734Aarhus
Jacques Lacomblez: "Réservé aux Sirénes", 1961. Sign. Jacques Lacomblez Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/738Aarhus
Allan Schmidt: Uden titel, 1970. Sign. AS 70. Olie på papir. Lysmål 53 x 40.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/739Aarhus
Tommy Storkholm: "Aggressiv figur", 1964. Sign. Tommy Storkholm. Olie på lærred. 65 x 37.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/740Aarhus
Poul Agger: Uden titel, 1971. Sign. Poul Agger 71. Olie på masonit. 30,5 x 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/741Aarhus
Kurt Westergaard: "Jeg vil hjem". Sign. monogram. Akvarel og olie på papir. Lysmål 30 x 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/742Lyngby
Josef Liesler: Uden titel. Sign. Liesler 65. Tempera på papir. Lysmål 44x61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/745Aarhus
Gunnar Saietz: "Tsili". Sign. G. Saietz 63. Mixed media på lærred. 50 x 35.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/748Lyngby
Ib Eisner: Sankt Hans bål. Sign. Ib Eisner. Olie på plade. 17 x 19.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/758Lyngby
Henrik Busk Andersen: Komposition. Sign. monogram. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/785Aarhus
Poul Ekelund: Kvinde. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 88 x 58.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/789Aarhus
William Hansen: Kystparti med en skrænt. Sign. monogram, 55. Olie på plade. 52 x 62.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/792Aarhus
Poul S. Nielsen: Siddende kvinde. Sign. monogram 73. Olie på lærred. 60 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/801Aarhus
Kuang Ling: Komposition med bambus og græsser. Sign. og dateret. Mixed media. Billedfelt 81 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/805Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2450/806Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Portræt. Sign. BH. Olie malepap. 40 x 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/807Aarhus
Ulrik Anton Schmedes: "Gadebillede København", 1959. Sign. monogram, 59. Olie på lærred. 64 x 65.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2450/810Aarhus
Emil Gregersen: Landskab med robåd i forgrunden. Sign. Emil G. Olie på lærred. 35 x 48.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/842Aarhus
Børge Ibsen: Vinterlandskab med huse. Sign. Børge Ibsen. Olie på lærred. 53 x 58.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/845Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Markandskab. Sign. monogram. Olie på masonit. 63 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/855Aarhus
Preben Wölck: Uden titel. Sign. Wölck. Olie på plade. 58 x 39.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2450/856Aarhus
Kurt Westergaard: To kompositioner. Begge sign. Akvarel, olie og tusch på papir. Lysmål 12 x 17 og 10 x 12. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/857Aarhus
Valdemar Foersom Hegndal: Studie af rygvendt, nøgen kvinde. Sign. Kul på papir. Lysmål 83 x 60.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/862Aarhus
Preben Wölck: "Byen ved fjorden". Sign. Wölck samt på bagsiden med titel. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2450/886Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud: