2450/508Lyngby
Waclaw Taranczewski: "Trio". Sign. monogram. Olie på lærred. 145x97.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2450/512Aarhus
Jens Søndergaard: Fjordparti. Usigneret. Olie på lærred. 77 x 96.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2450/548Aarhus
Jens Søndergaard: Landskab med figurer og huse. Signed Jens Søndergaard. Olie på lærred. 31 x 40.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2450/559Lyngby
Claus Johansen: Tulipaner i vase. Sign. CJ. Olie på lærred. 50 × 35. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2450/592Lyngby
Karl Larsen: Parti fra Sydfrankrig. Sign. KL. 24. Olie på lærred. 64 x 80.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2450/598Lyngby
Anton Hansen: Opstilling på et bord, 1932. Sign. AH. Olie på plade. 50 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/646Lyngby
Olaf Rude: Gadebillede. Sign. Olaf Rude Gudhjem 20. Akvarel på papir. Lysmål 38 x 38.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/649Lyngby
Jens Søndergaard: Landskab. Sign. Jens Søndergaard. Akvarel på papir. Lysmål 22 x 31.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/658Lyngby
Axel Munch: Motiv fra Norge med blå fjelde. Usign. Olie på plade. 36 x 50.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/661Lyngby
Svend Johansen: "Dragen", 1962. Sign. monogram. Gouache på papir. Bladstørrelse 44 x 36.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2450/690Lyngby
Axel Munch: Høstbillede med sol. Sign. AM, Gudhjem 56. Olie på plade.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2450/715Lyngby
Karl Larsen: Opstilling. Sign. KL. Olie på lærred. 68 x 83.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2450/733Lyngby
Knud Ove Hilkier: Kvindelig model. Sign. K. O. Hilkier 30. Olie på lærred. 74 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/735Lyngby
Åge Vogel-Jørgensen: "Maleren". Sign. ÅVj. Olie på masonit. 76 x 52.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/736Lyngby
Herdis Gelardi: Gadescene. Sign. Herdis Gelardi. Olie på lærred. 43 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/786Aarhus
Poul Ekelund: Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 50,5 x 63.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/800Aarhus
Poul S. Nielsen: Udsigt over hustage. 1954. Sign. monogram. Olie på lærred. 73 x 88.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: