2450/539Aarhus
Michael Kvium: "Grædende foster", 1990. Sign. Kvium, 12/50 med datering. Radering. Lysmål 16 x 11,2.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/714Aarhus
Leif Sylvester: Figurkomposition. Sign. Sylvester 95, 45/300. Litografi i farver. Lysmål 70 x 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/728Aarhus
Finn Pedersen: To kompositioner. Sign. Finn Pedersen 00. Olie på lærred. 30 x 25. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2450/743Aarhus
Finn Pedersen: Tre kompositioner. Sign. Finn Pedersen 06. Oliekridt på papir. Lysmål 24 x 24. (3)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2450/747Aarhus
Thomas Arnel: "Den sovende hundestad". Sign. Thomas Arnel, 18/30. Litografi i farver. Lysmål 49 x 38. (4)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/762Aarhus
Leif Sylvester: "En skyet dag". Sign. Sylvester, 203/300. Håndkoloreret litografi. Bladstørrelse 20 x 18. Samt bog.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud: