2450/505Lyngby
Helen Schou: Føl. Sign. Helen Schou 1944. Bronze. Udført hos L. Rasmussen, københavn. H. 20.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK Næste bud:
2450/514Lyngby
Poul Isbak: Stol. Sign. PI 01. African Blue granit fra Namibia. H. 31.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2450/535Lyngby
Leif Sylvester: "Præstens søn", 2015. Usign. Glaseret stentøj. H. 35.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2450/580Lyngby
Peter Brandes: Uden titel. Sign. Brandes II. Polykromt malet glas på jern. 65 x 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2450/586Lyngby
Tróndur Patursson: Glasfugl. Usign. Bemalet glas. 59 x 139.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2450/589Lyngby
Tróndur Patursson: Glasfugl. Usign. Bemalet glas. 49 x 129.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2450/625Lyngby
Peter Callesen: "Dead Bird", 2005. Usign. Papirklip i relief. Bladstørrelse 29 x 21 x 1.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/716Lyngby
Steffen Lüttge: Uden titel. Stemplet SL 93. Bronze. H. 12.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/726Lyngby
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Art deco Kvindetorso. Gibs. 1930'erne. H. 64.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: