2450/605Aarhus
Finn Nielsen: Uden titel. Sign. FN. Delvist poleret granit. H. 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/608Aarhus
John Rud: Organisk form. Utydeligt signeret, dateret 81. Skulptur af stentøj. L. 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/864Aarhus
Bruno Kjær: Figur. Sign. B. Kjær 94. Delvist forkullet træ og stentøj. H. 20.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/889Aarhus
Edgar Funch: Organisk komposition. Usigneret. Skulptur af bronze på base af sten. H. 31.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: