2450/511Lyngby
Joan Miró: Komposition fra “Le lezard aux plumes d'or”. Sign. Miró, 16/50. Litografi i farver. Lysmål 39,5x53.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/520Lyngby
Hans Scherfig: "Ensom Elefant". Sign. Hans Scherfig 1966, 64/200. Litografi i farver. Lysmål 43 x 60.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2450/526Lyngby
Michael Kvium: "Future View". Sign. Kvium 06 4/10. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 54.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/544Lyngby
Marc Chagall: "Mort de Saül" fra "La Bible". Sign. M. Ch, 68/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 31 x 26.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/550Lyngby
Asger Jorn: “Drama romantique”. Sign. Jorn, 53–70, 91/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×66. Uindrammet.
Vurdering :
2450/562Lyngby
Kathrine Ærtebjerg: Uden titel. Sign. K.Æ 18, 168/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/565Lyngby
Antoni Tapies: Komposition. Tryksign. Litografi i farver. Lysmål 55 x 75.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/568Lyngby
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille 77, 4/50. Radering. Bladstørrelse 50×66. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/595Lyngby
Corneille: “Fête tropicale”. Sign. Corneille 86, H/C. Radering i farver. Bladstørrelse 40×51. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/613Lyngby
Pablo Picasso: Komposition fra “La Célestine”, 1971 (1968). Usign. Radering. Lysmål 12x15.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/616Lyngby
Sven Dalsgaard: "5 Serigrafier", 1967. Alle sign. Sven Dalsgaard, hhv. 1-5. Monteret i én ramme, samlet lysmål 43 x 180.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/619Lyngby
Corneille: “Été souverain”. Sign. Corneille 87, 121/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 95×76. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/640Lyngby
Walasse Ting: Liggende kvinde. Sign. Ting, 1/200. Litografi i farver. Lysmål 69 x 96.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/643Lyngby
Frans Widerberg: Uden titel. Sign. Fran 1997, 48/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 63 x 90.
Vurdering :
2450/655Lyngby
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 85, EA. Litografi i farver. Lysmål 56 x 76.
Vurdering :
2450/657Lyngby
Marc Chagall, efter: Udstillingsplakat. Charlottenborg, København. Litografisk plakat. Lysmål 59 x 41.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/662Lyngby
Jacob Gadd: "Ølhunden". Sign. Jacob Gadd, unika. Giclée kunsttryk. Delvist håndkoloreret. Lysmål 39×29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/666Lyngby
Henry Heerup: "Enhjørningen". Sign. Heerup 71. Litografi i farver. Lysmål 48 x 53.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/667Lyngby
Christian Lemmerz: Tre kompositioner fra serien “De 5 krager”. Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. 39x28. (3)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2450/668Lyngby
Martin Bigum: Tre komposition fra serien "Wanderlust". Alle sign. Martin Bigum 15. Litografi i farver. 33 x 23. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/669Lyngby
Jacob Gadd: “Elefantens Vuggevise". Sign. Jacob Gadd, unika. Giclée kunsttryk. Delvist håndkoloreret. Lysmål 39×29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/678Lyngby
Ole Ahlberg: Uden titel. Sign. Ahlberg 99, 80/500. Litografi i farver. Lysmål 72 x 51.
Vurdering :
2450/680Lyngby
Michael Kvium: "Bubblehead". Sign. Kvium 98, 136/175. Litografi. 33,5 x 29. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2450/681Lyngby
Michael Kvium: "Ethernalhead". Sign. Kvium 98, 136/175. Litografi. 33,5 x 29. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2450/682Lyngby
Michael Kvium: "Moneyhead". Sign. Kvium 98, 136/175. Litografi. 33,5 x 29. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2450/683Lyngby
Corneille: Komposition med kvinde og fugl. Sign. Corneille, '84, 19/125. Litografi i farver. Lys 50 x 63.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/687Lyngby
Henry Moore: "Kneeling Woman", 1982. Sign. Moore, 19/50. Litografi i farver. Lysmål 54,5 x 44.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2450/691Lyngby
Mogens Andersen: Komposition. Sign. MA. Litografi i farver. Bladstørrelse 52x38.
Vurdering :
2450/693Lyngby
Henry Heerup: “Kvinden og Narren”. Sign. Heerup. "Unikum". Håndkoloreret litografi. Lysmål 57x57.
Vurdering :
2450/695Lyngby
John Kørner: To kompositioner. Sign. John, 217/500 og 494/500. Litografi i farver. Bladstørrelse 30 x 21. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/696Lyngby
James Coignard: Uden titel. Sign. J. Coignard, 10. Carborundum print i farver. Bladstørrelse 75 x 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/697Lyngby
Knud Odde: Tre kompositioner fra bogen “The Right Side of My Brain”. Radering i farver. Bladstørrelse 34x25,5. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/698Lyngby
Corneille: Komposition. Sign. Corneille 87, 67/120. Litografi i farver. Lysmål 59 x 74.
Vurdering :
2450/699Lyngby
Friedensreich Hundertwasser: “Hommage à ...”, 1972. Tryksign. ed. 4200. Serigrafi i farver. Lysmål 100 x 70.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/701Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 77, 404/450. Litografi i farver. Lysmål 74 x 50.
Vurdering :
2450/703Lyngby
Corneille: Komposition med kvinde og kat. Sign. Corneille 04, 92/120. Terragrafi i farver. 32 x 35.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/746Lyngby
Jens Søndergaard: Kystparti med figurer. Tryksign. Jens S 52. Litografi i farver. Lysmål 46 × 62.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/764Lyngby
Auguste Herbin: Tre abstrakte kompositioner. Usign. Nummererede 64/150. Serigrafier. Bladstørrelser hver 62 x 50. (3).
Vurdering :
2450/767Lyngby
Tóroddur Poulsen: Komposition. Sign. Tóroddur Poulsen 05, 22/54. Litografi. 38 x 42. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/775Lyngby
Asger Harbou Gjerdevik: Komposition. Sign. Asger Harbou Gjerdevik, 27/28. Litografi i farver. Bladstørrelse 68 x 99.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: