2450/123Lyngby
Tre engelske Bilston flakoner af emalje, montering af forgyldt metal. Ca. 1770, H. 7,5-9 cm. (3)
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2450/135Lyngby
Tre Staffordshire emalje tedåser, ca. 1770, H. 8,5 cm B. 9 cm D. 5 cm. (3)
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2450/185Lyngby
Engelsk toiletgarniture i kuffert af krokodille samt matchende kuffert. H. 19 cm. B. 48 cm. D. 34 cm. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/206Lyngby
Et par franske stager af forgyldt bronze. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 26 cm. (2).
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/223Lyngby
Et par nordtyske stager af tin, 19. årh.s første halvdel. H. 17 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2450/225Lyngby
11 hvide damask servietter med bladværk, broderet med monogram. 60 x 60 cm. (11)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/228Lyngby
Engelsk Bilston snustobaksdåse af emalje, låg prydet med hund. Ca. 1780. Diam. 5,5 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/248Lyngby
Antagelig fransk Limoges parfumeflakon samt flakon af klart glas. 19-20. årh. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/252Lyngby
Engelsk Bilston tedåse af emalje, ca. 1760. H. 10 cm B. 8,5 cm. D. 6 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2450/255Lyngby
Et par barokform alterstager af tin. 19. årh. H. 48/54 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/272Lyngby
Isbjørneskind (Ursus maritimus). L. 230. B. 200.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2450/275Lyngby
Empireform bordlampe af rødmalt og forgyldt metal, 19. årh.s slutning. Udfyldt. H. 50 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2450/284Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2450/287Lyngby
Fransk bordlampe af patineret og forgyldt bronze, Charles X stil, 19. årh.s slutning. H. inkl. montering 72 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: